Skierka

Skierki to kapryśne elfiki. Niegdyś służyły Królowej Fal i zawsze skrupulatnie wywiązywały się ze swoich obowiązków. W przeciwieństwie do chochlików są bardzo pracowite. Dziś zamieszkują gęstą i nieprzebytą Puszczę Bolimowską w okolicach Skierniewic. Jak już odłowimy daną Skierkę, musimy jej zapewnić godziwe warunki bytowania i zacny kwadrat. Latatenka zapewnia odpowiedni metraż i możliwość założenia sztucznego ekosystemu zgodnego z wymaganiami tego rzadkiego i wrażliwego gatunku.

Nie od dziś wiadomo, że Skierki czują się najlepiej w enklawach kreatywności, dlatego umieszczamy je u naszych narodowych Wieszczy (już od czasów Słowackiego), żeby sobie wspólnie żyli długo i szczęśliwie.

Nagrodę przyznajemy co roku w dwóch kategoriach.

Pierwszy Skierka wędruje do organizacji, które od lat wspierają nasze działania i bez których już dawno diabliki by nam nabałaganiły. Drugi Skierka rokrocznie znajduje nowy, przytulny kąt w zagłębiach kreatywności - w domach fantastycznych twórców, bez których udziału SkierCon nie byłby SkierConem. Dotychczas laureatami nagrody zostali:

2023

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

Kapitan Fandom

2022

Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego

Krzysztof Piersa

2019

Miasto Skierniewice

Marcin Sergiusz Przybyłek

2018

Bakoma Sp. z o.o.

Greg Gajek

2017

Nadleśnictwo Skierniewice

Witek Jabłoński